Rekonstrukce technologie

Boskovice

Rozsáhlá úprava technologie byla provedena u zákazníka v Boskovicích s 16 let starým přelivovým bazénem. Zákazník řešil hned několik problémů najednou - při přechodu na tepelné čerpadlo jako zdroj vytápění pro celý dům se snížila teplota topné vody, která skrze původní výměník již nezvládala bazén vytápět. Byl proto instalován nový lépe nadimenzovaný titanový tepelný výměník Elecro G2, který je mimo jiné určen pro nízkoteplotní vytápění (teplota primární vody už od 45st. C).

Nově se přešlo také na úpravu slanou vodu prostřednictvím solničky Autochlor SMC 20. V kombinaci s nově instalovaným zařízením na úpravu pH - ASEKO PP60 pH, které automaticky měří a dávku potřebné množství pH, se chod a údržba bazénu pro majitele maximálně zjednodušila.

Dále byl požadavek na nové vyfoliování retenční nádrže, kdy původní folie byla instalována velmi neodborným způsobem, který je patrný z fotografií níže.

Zákazník řešil také problém s hladinou vody v akumulační jímce, voda z jímky často přetékala přes havarijní přepad nebo naopak bylo vody v nádrži málo a čerpadlo pak běželo tzv. "na sucho". Do akumulační nádrže proto byly nově instalovány sondy na hlídání hladiny a nově byl také instalován elektromagnetický ventil pro automatické dopouštění vody.

Technologie

Akumulační nádrž