Výměna bazénové technologie

Brno, Žabovřesky

V tomto případě proběhla kompletní výměna bazénové technologie venkovního bazénu 8 x 4m. Všechna původní zařízení byla již za hranou své životnosti, navíc dodatečné úpravy a připojování nových zařízení učinily šachtu naprosto nepřehlednou, nesystematickou a chaotická změť potrubí prakticky znemožňovala jakoukoli údržbu.

Byla instalována nová filtrační nádoba Bilbao o větším průměr než původní filtrace pro účinnější filtrování vč. nového výkonnějšího čerpadla. Zároveň byl instalován nový tepelný výměník Elecro G2, který nahradil původní nerezový výměník. Nerezové výměníky obecně nejsou určeny do bazénů se slanou vodou. Nově a funkčně byly vyřešeny odbočky (by-passy) pro tepelné čerpadlo a solonizační jednotku. Trubní rozvody a osazení všech zařízení bylo provedeno tak, aby maximálně splňovaly požadavky na snadnou údržbu, celkovou orientaci i pohyb v šachtě. Na fotografiích níže sami posuďte rozdíl mezi původním a novým zapojením technologické šachty.

V rámci rekonstrukce byla také měněna samotná bazénová folie. Stará folie z estetických důvodů již neodpovídala majitelovým představám a tak byla naší firmou instalována nová PVC folie ELBE.